Güzelkız.com

Açılan Saçtaki Turunculuk Nasıl Geçer


Açılan Saçtaki Turunculuk Nasıl Geçer

Saç Açıldıktan Sonra Oluşan Turuncu Saç Nasıl Geçer- 5 Kanıtlanmış Yöntem

Saçlarınıza birkaç gölge, güzel bir sarışın tonunu elde etmeye  çalışıyorsunuz, yadan bunun yerine turunculuklar oluşan saçlarınızı nasıl düzelteceğinizi mi düşünüyorsunuz. Turuncu saç renklerinden en kötü renk değilken, özellikle de pürüzlü ve yama yama olduğu ortaya çıktığı zaman bir saç açma işleminden sonra oluştuğunda son derece hayal kırıklığı yaratabilir. Bu,  kaçımız dan daha fazlasına oldu ve dünyadaki en sinir bozucu şeylerden biri. Sonunda, turunculaşan saçı düzeltmek için bir kuaför ziyareti  yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Turuncu saçların düzeltilmesi gerçekten zor olmak zorunda değildir. Turuncu saçlarla sona eren saç açma işlemleri nadir değildir. Aslında, çok koyu saçları açmaya çalışırsanız, şansınız, 10 kattan 8’inde turuncu  saçlarla sonuçlanacağınızdır. Bununla birlikte, kendinizde evde bazı şeyler yaparak portakal renginden kurtulmanın  bir yolunun olduğunu bilmelisiniz.

Aşağıda, saç açma işleminden sonra turuncu saçların nasıl düzeltileceğini ve bunu yapmanın beş farklı yolunu bulacaksınız.Turuncu saçları nasıl düzeltebileceğimize dair ayrıntılar bulmaya başlamadan önce, saçlarınızın neden ilk kez turuncu haline dönüştüğü hakkında konuşalım.

Saç Turuncuya Neden Dönüşüyor?

Oreal saçlarınızı hafifletirken, saçınıza rengini veren doğal pigmentten kurtulamaz. Bütün esmerlerin saçlarına turuncu ve kırmızı tonları var, bu da açıldıktan sonra elde ettiğiniz artık renktir.

Bu grafik, her bir gölge tonunun sahip olduğu altta yatan pigmenti ve sağ taraftaki beyazlatma sonrasında hangi rengin eninde sonunda vereceğini gösterir. Gördüğünüz gibi, koyu renkli saçlı insanlar saçlarında en turuncu tonlara sahipler, bu da hafifletme seansından sonra turuncu saçlara dönüşme eğilimi uyandırıyor.

Turuncu saç elde etmenin bir başka nedeni, saçlarınızda minerallerin birikmesi. Hafif saçlarınız varsa, sülfat içeren ürünler kullanarak sarı ve turuncu renk tonları almanız muhtemeldir.

Saç Açıldıktan Sonra Turuncu Saç Nasıl Düzeltilir?

Turuncu saçları düzeltmenin bir çok yolu var ancak renkleri nötralize etmek fikrini düzeltmenin temel mantığı. Aşağıdaki renk çarkına bakarsanız, farklı tonlarda mavinin farklı tonlarda turuncuya karşı koyduğunu ve etkisiz hale getireceğini göreceksiniz. Bu nedenle çoğu tonlama şampuanı turuncu ve sarı tonları kaldırmak için mavi veya mor pigmentleri içerir.

saç açıldıktan sonra turunculuklar nasıl yok edilir

Toner ile Turuncu Saç Nasıl Sabitlenir?

Toner, sarı renkte turuncu ve sarı tonları saçlarınızdan nötralize etmeye ve soğuk tonlamış bir saç rengi vermenize yardımcı olur. Saçınızı açtıktan hemen sonra bir peroksit ile birlikte kullanabilirsiniz. İstediğiniz sonuçları elde etmek için saçınızı bir kereden fazla tonlamanız gerekebilir.

turuncu saçlar nasıl geçer

Turunculukları Yok Eden Ve Düzelten Saç Toneri Nasıl Seçilir?

Saçlarınızın turuncu tonlardan daha fazla sarı tonu varsa, Mor tonlama şampuanı veya Wella Colorcharm T18 gibi bir toner kullanın. Sarıdan daha fazla turuncu tonunuz varsa,turuncunun nötralize edilmesi için birkaç hafta içinde mavi tonlama şampuanı kullanmanız gerekecektir. Renk tablosunda görüldüğü gibi saçınızı nötralize etmek için zıt rengi kullanmak tonlamanın en iyi yoludur.

saç toneri nedir evde nasıl yapılır 2018

Saç Toneri Nedir, Evde Nasıl Yapılır?

Koyu saçlar açıldığında veya sarıya boyanmak istendiğinde saç açıcı uygulamasından veya oreal kullanımından sonra (saçlar orealle, volümlü oksidanla, saç açıcılar ile açıldığında saçta turunculaşmalar ve yama yama turuncu lekeler oluşabilir.
Saç boyama ve açmadan sonra saçta turunculanma çok sık karşılaşılan bir sorundur. Saç toneri işte bu turunculaşan saçları düzeltir ve yok eder.Özellikle platin renge kadar açılmış saçlarda istenmeyen renk farklılıklarını ve turunculukları yok etmek ve saç tonlarını düzeltmek için kullanılır.

Manic Panıc Vırgın Snow ve jeans color platin en çok tercih edilen toner
markalarındandır. Fakat manic panic virgin snowun fiyatı biraz pahalıdır 50 tl. Bu tonerde saça uygulanır, ve kutu üzerindeki
talimatlara göre saçta bekletilir.
Eğer Saç tonerine bukadar para veremem derseniz size evde kendiniz yapabileceğiniz bir saç toneri tarifimizde var.

Evde saç toneri yapımı için gerekli malzemeler
1 bardak su içine 2 çorpa kaşığı elma sirkesi koyun
2 çorba kaşığı saç kremi
2 damla kırmızı, 4 damla mavi
renk gıda boyası ( piyasada satılan saç tonerlerinin rengi mordur ve bu renklerin karışımı mor renk elde etmenizi sağlar.

saç toneri nedir nasıl uygulanır

Saç toneri nasıl yapılır?

Temiz yada kirli farketmez karıştırdığınız sirkeli suyu saçınıza dökün.Havlu yardımı ile fazla suyunu alın. İki çorba kaşı saç kreminin içine 2 damla kırmızı 4 damla mavi gıda boyasını ekleyin.Bu toneri daha çok saçınızın açılmasını istediğiniz bölgelere yoğunluk vererek tüm saçınıza sürün.30 dk ve 45 dk arası saçınızda bekletin.Daha sonra saçınızı bol su ile yıkayın. Son olarak tonlayıcı bir şampuan veya sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın.

Satın Aldığınız Saç Toneri Nasıl Uygulanır?

Saçınız için iyi bir toner, bir aplikatör fırçası, plastik bir kap ve bununla karıştırılacak hacimce 10 veya 20 geliştirici gerekir.

Toneri ve peroksidi 1: 2 oranında karıştırın.
Aplikatör fırçasıyla, tonerinize ve geliştirici karışımını saçınıza uygulanmasına başlayın.
Tüm turuncu saçlar kaplandığında, toneri 45 dakikadan fazla olmamak üzere saçınıza bırakın.
Tonlayıcı bir şampuan veya sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın.

Kutu boyayla turuncu saçları nasıl düzeltebilirim?

Saçınız sarı ve turuncu renkler ile yamalıysa, problem muhtemelen yeterince boya veya açıcı – oreal kullanmadığınız gerçeğidir. Bunun çözümü saçlarınızı yeniden boyamak ve bu sefer size yardımcı olması için bir arkadaş edinmektir. Saçınızı bölümleyin ve boyayın / saç açıcı suyunun eşit bir şekilde boyaya karıştırılıp saçın her yerine eşit şekilde uygulandığından emin olun. Turuncu saçınızı kutu saç boyasıyla düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Tüm saçınızı kaplamasına yeterli miktarda boya alın.
Saçınızı ince bölümlere ayırın ve uygulayın.
Uygulamayı eşit şekilde kapsamasına  sağlamak için size yardımcı olacak bir arkadaş edinin.
Boyada önerilen süre boyunca bekleyelim.
Şampuanlama ile bitirin.

Açık Kahverengi Turuncu Saç Nasıl Düzeltilir?

Orta kül sarışın saç boyasını kullanarak turuncu saçları soğuk açık kahverengi bir tonda düzelmenin bir başka iyi yolu. Koyu turuncu renkte bir küllü sar boya kullanmak turuncu renkleri nötralize ederken saçlarınızı çok fazla aydınlatmaz, sizi açık kahverengi gölge bırakır.

Sana turuncu saçlarını yok edecek kahverengi bir renk daha al.
Bütün talimatları izleyerek eşit şekilde uygulayın.
Tavsiye edilen süre için bekletin ve sonra şampuanla yıkayın. Saçınızı değiştirin.

Güzel Bebeksi Bir Sarı için Turuncu ve Kızıl Saçlar Nasıl Yok edilir?

Turuncu saçlardan sarışına gitmek için en iyi yol, nötralize edilmesi daha kolay olan sarı tonlara gelmek için iki hafta sonra saçlarınızı yeniden açmaktır. Bazı sarı tonlara ulaştığınızda, renginden memnunsanız saçınızı böyle bırakabilirsiniz. Saç renginizi nötralize etmek ve hafifletmek için küllü sarı kutu boya kullanabilirsiniz.Yalnız yeşillenme olmaması için saç boyasının içine bir çorba kaşı su ve 1 şeker kaşığı saç kremi ekleyip karıştırmalısınız.Ve boyayı saçınızda olması gerekenden asla fazla bekletmeyin.

İyi bir açıcı toz, 30 hacim geliştirici ve platin veya kül sarışın kutu saç boyası satın alın.
Açıcıyı ve oksidanı plastik bir kapta 1: 2 oranında birleştirin.
Saçınıza uygulayın ve 30 dakika bekletin.
Saçınızı yıkayın ve kutu boyasını uygulamadan önce en az iki gün bekleyin.
Saçınızdaki turumcumsu sarı tonları etkisiz hale getirmek için kutu boya üzerindeki talimatları izleyin.

Turuncu Saçları Evde Doğal Düzleştirmek Nasıl Yapılır?

Doğal malzemeleri kullanarak evde saç tellerinin farklı tonlarını. Saçınızı turunculuklardan arındırmak için takip edebileceğiniz iki yöntem vardır:

1. Gülhatmi  Otları ve Elma Sirkesi

Bu yöntem için, 2 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 gram gülhatmi otları ve 1 su bardağı suya ihtiyacınız olacaktır.

Suyu kaynatın. Otları ve elma sirkesini ekleyin.
Bu karışımı koyulaşıncaya kadar ısıtın, sonra soğumaya bırakın.
Koyu  karışımı saçınıza uygulayın ve masaj yapın.
10 dakika bekletin ve daha sonra sülfat içermeyen bir şampuan ve saç kremi ile durulayın.
2. Elma  Sirkesi karışımı olan su ile Durulayın

2. Saçlarınızı parlaklaştırmak ve boya renginizin güzel görünmesi için elma sirkesi ile durulayabilirsiniz. Bunun için, birkaç damla mavi veya mor sıvı gıda rengi, elma sirkesi 2 yemek kaşığı, hindistan cevizi yağı 2-3 çorba kaşığı ve 1 su bardağı suyu ihtiyacınız olacaktır.

Yatmadan önce hindistan cevizi yağını saçınıza uygulayın.
Malzemelerin geri kalanından bir karışım hazırlayın.
Sabahleyin saçlarınızı yıkayın ve koşullandırın. Saçınızı sirke ve gıda renklendirme karışımı ile durulayarak bunu takip edin.
Sonuçları görmek için iki haftada bir tekrarlayın.
Turuncu saçların nasıl düzeltileceğini merak ettiyseniz, bunların hepsi etkili doğal çözümlerdir. Turuncu birikimini en aza indirecek kendi tonlama şampuanlarınızı oluşturmak için sülfat içermeyen şampuan ve saç kremlerine biraz mavi veya mor renk ekleyin. Bu renk tonlama yöntemlerini denedikten sonra, muhteşem güzel saçlarınızı görün.

Kendinizde saç tonlama sırlarından herhangi birine sahip misin? Aşağıdaki yorum bölümünden bize bildirin.Sizin için bu konun uzmanı olan bir kuaför arıyorsanız alanında oldukça başarılı  SAN Kuaför Mustafa BATUR ‘u hiç şüphesiz tercih edebilirsiniz.Yeri İstanbul Acıbadem ‘de.Örnek çalışmalarını aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

Açılan Saçtaki Turunculuk Nasıl Geçer / GALERİ

Bir önceki yazımız olan İlkbahar Yaz Stiliniz için Trend Doğal Saç Renkleri 2017 başlıklı makalemizde 2016, 2016 saç renkleri ve 2017 saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Açılan Saçtaki Turunculuk Nasıl Geçer YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Rabia dedi ki:

    Hacimce nedir saç geliştiriciyi nerden bulabiliriz

  2. Buket dedi ki:

    Merhaba wella t14 almak istiyorum ama amazondan bir türlü cesaret edemiyorum öneriniz olur mu nerden bulabilirim

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.