Güzelkız.com

Abartı Mı Sade Bir Şıklık Mı


Abartı Mı Sade Bir Şıklık Mı

Abartı Ve Sade Şıklık

Abartı konusunda herkesin kendine ait bir düşüncesi vardır. Bayanlar, bu düşüncelere genelde daha yatkındır. Bir yere giderken abartı bir giyiniş şeklini sevdikleri için o yeri özel olarak gösterecek sebepler bulurlar ve istedikleri şekilde giyinirler. Sade bir giyiniş tarzını benimseyen insanlar ise özel olsa da çok abartıya kaçmadan kıyafet tercih ederler. Bu tercihler kişinin yaşadığı yere, büyüdüğü yere, gördüğü kişilere ve beğendiği tarza göre değişir. Bununla birlikte gardıroplarında genel olarak abartı kıyafetleri bulunduran kişi bunları giymek için yer ararlar. Sade bir şıklığı tercih edenler ise gardıroplarında genelde sade, klasik, günümüzde çoğu kişinin tercih edebileceği yani pek eşsiz olmayan kıyafetleri bulundururlar.

Abartılı Kıyafetler

İşin içine abartılı kıyafetler girdiği zaman, gerçekten güçlü ve kendini yaşatacak kıyafetlerin seçilmesi gerekir. Abartılı kıyafetlerle şık olmak sadeliğe nazaran daha zordur. Eğer abartılı bir kıyafet tercih ediyorsanız giyeceğiniz kıyafeti ayrıntılarıyla incelemeniz gerekir. Bunlarla birlikte giyeceğiniz ayakkabı ve takılacak olan takılarla küpe, kolye vs. ne olursa olsun gerçekten kıyafetinizi olumlu hale getirmelisiniz. Abartılı giyiniyor ya da abartılı giyinmeyi seviyorsanız öncelikle gideceğiniz mekâna göre bu kıyafetleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Sokağa çıkarken, gündelik standart giden bir yaşamda bu kıyafetler pekte hoş durmaz ve karşılanmaz. Bu kıyafetleri her yerde giymek isteyen kişilerin çok dikkatli kıyafet seçmesi ve gerçekten ayrıntılara önem vermesi gerekmektedir. Tabi ki bu ayrıntılara önem vererek abartı kıyafet giyerseniz sizi bu kıyafetler eşsiz kılacaktır. Ancak dediğim gibi eşsizlik zordur. Abartı kıyafetlerle daha kolay sağlanabilir. Tabi dikkat edilerek giyildiği sürece. Ancak abartılı kıyafetleri her yerde değil de düğün, nişan gibi yerlerde giyerseniz bunlar abartı olarak karşılanmaz. Size olumsuz bir etkisi olamaz. Zamana ve mekâna uygun abartılı giyindiğinizde her zaman ön plana çıkabilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Bu zamanlamayı yapabilmeniz size önemli bir katkı sağlayacaktır. Genel olarak abartılı kıyafetler dekolte içerir, fazla boncuklar, parıltılar içerir bu içerikler de sim gibi kullandığınız parlaklıkları sizde daha bir ön adım olarak yaşatır.

Sade Kıyafetler

Sade kıyafetler denildiğinde aklımıza ilk olarak daha düz kıyafetler aklımıza gelir. Fırfırlı, parlak ve fazla boncuklu kıyafetler sade kıyafetler değildirler. Sade kıyafetlerin her zaman bir şıklığı olabilir. Tabi ki doğru sadelik korunduğu zaman. Sade kıyafetleri seçmek için kendi vücudunuzu, anatominizi, hangi kıyafetin üstünüze oturacağını, düz bir renk tercih ediyorsanız o rengin ortama sağladığı uyumu kontrol altında tutmanız gereklidir. Bir partiye gittiğinizde siyah düz bir t-shirt mü yoksa kırmızı rengi gibi biraz daha ilgi çekici biraz daha renkli bir t-shirt mü daha çok ilgi çeker diye düşündüğümüzde kesinlikle renkli kıyafetler o ortamlarda daha dikkat çekicidir. Ancak özellikle yaz zamanlarında sokağa çıktığınız da beyaz kıyafetleri tercih etmenizin her zaman size bir şıklık katabileceğini belirtmeden geçmeyelim. Sade kıyafetlerin her zaman kendine ait bir şıklığı olur. Ancak bu kıyafetlerin doğru seçimi ve uyumunun sağlanması çok önemlidir. Uyumu sağlayamadığınızda çok sıradan kalabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Renklerin Mevsimi Vardır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Abartı Mı Sade Bir Şıklık Mı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.