Güzelkız.com

2020 Takı ve Mücevher Modası


2020 Takı ve Mücevher Modası

2020 yılının mücevher devlerini incelediğimizde bu yılın en trendleri arasında zincir kolyelerin, birbirinden güzel ve rengarenk taşların yanı sıra layering model aksesuar ve kişiselleştirilebilen çoklu parçalardan oluşmuş aksesuarların moda olabileceğini söyleyebiliriz. Dilerseniz 2020 takı ve mücevher modasına daha detaylı olarak bakalım..

Farklı Zincir Takıların Kombini

2020’nin en moda aksesuar trendlerin ilki farklı renkteki ve uzunluktaki kolyelerin birbiri ile uyum içerisinde olmasıdır. Örnek fotoğrafta da gördüğünüz üzere 4 ayrı kolye birbiri ile ahen içerisinde. Kolyelerimizden biri standart ölçülere sahip iken bir diğeri daha kısa. Farklı incelik ve kalınlıklar bir araya getirilerek güzel boyunlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu tür bir kombin oluştururken kesinlikle 2 ayrı renkten oluşan ikişer kolye kullanmanızı öneririz. Buna ek olarak kolyelerden ikisi de taşlı olabilir ancak taşlar kolyenin her yanında olmamalı. Yer yer irili ufaklı taşlarla süslenmiş kolyeleri tercih ediniz aksi halde kaba bir görüntü ortaya çıkabilir.

Layering Takı Trendleri

Victoria dönemi takılarından sonra bu yılın en moda takılarından biridir. Farklı sembollerden oluşan kolyeleri dilerseniz tek tek dilerseniz iki ya da üç adet halinde tercih edebilirsiniz. Hatta aynı veya benzer sembolleri küpe ve bilekliklerinize de katarak harika bir takı kombini çıkartabilirsiniz. Örneğin kolyenizin ucundan çıkardığınız minik taşlarla süslenmiş bir kelebeğin aynısını ve aynı renk tonu ile olmak şartı ile küpelerinizde de kullanabilir ve bir takım haline getirebilirsiniz.

Boynunuzu Renkli Taşlarla Süsleyin

Son birkaç yılda trend olan farklı renkteki taşları kolye uçlarınıza takabilirsiniz. Hatta daha da abartarak iki – üç adet kolyeyi yine farklı renkteki taş ve sembollerle bütünleştirebilirsiniz. Burada asıl önemli olan ise birbirine zıt renkleri tercih etmek. Birbirine çok yakın renge sahip taşları seçecek olursanız bütünlüğü bozar ve dikkat çekmeyen bir boyun sergileyebilirsiniz. Eğer birden fazla kolyeyi bu şekilde kombinlemek istiyorsanız aynı şekil ve aynı semboller olmamasına özen göstermelisiniz.

Özel Günler için Kolye Modası

Düğünler, nişanlar, kınalar, doğum günleri, mezuniyet günleri gibi özel günlerinizde şık bir elbise ya da abiye tercih edeceğiniz zaten kesin. Bu günlerde kesinlikle birden fazla kolye takmamalısınız. Yukarıda anlattığımız 2020’nin gündelik ve sokak modasına ait. Abiye ve elbise giyimi gerçekleştirdiğiniz zaman tercih etmeniz gereken kesinlikle tek renkli kolyeler veya tek renkli taşlardan oluşan tek bir kolye. Örnekteki görselde yer alan mor renkli su damlası şeklinde pırlantalı kolyemizden asimetrik olarak geçen minik taşlarla süslenmiş bir kolyeyi tercih edebilirsiniz. Giydiğiniz abiye ile aynı renklere sahip de olabilir ayrı bir renkte olabilir. O tamamen sizin zevkinize kalmış.

Mini Mini Renkli Taşlar

Özellikle 2020 bahar – yaz  takı  modasında bir numara olacağını düşündüğümüz kolyelerden biri hemen yukarıdaki fotoğraftadır. Bu tarz mini renkli taşlarla bezenmiş kolyeleri özellikle spor tarzı ve açık renkli kıyafetlerin üzerine kombinleyebilirsiniz. Her rengi barındırdığı için tüm renk kıyafet ve elbiselerle ön plana çıkabilir. Çok renkli olması sebebi ile sarışın ve beyaz tenlilerin tercih etmesi daha önemlidir. Esmer ve daha koyu tenli bayanlarda göz doldurmayabilir.

Büyük Taşlı ve Desenli Takılar

Hemen yukarıda gördüğünüz örnekteki gibi kolyeler özellikle 2020 kış modasında rövanşta gezen türlerden biridir. Ancak bu tür aksesuarları tercih edecekseniz taş rengi ile uyumlu yani kolyede hali hazırda mevcut olan herhangi bir taş rengine sahip üst giyeceği kullanmanız gerekli. Üst giyecekten kasıt; kazak, bluz, gömlek gibi şeyler. Tüm bir elbise de seçebilirsiniz tabiî ki. Ve son olarak bu tipte büyük taşlı ve desenli kolyeler takmak istiyorsanız salaş veya spor tarz giyiminde kullanmanız önerilir.

Her Tarz Kombinde Figürlü Kolyeler

Giyim tarzınız ne olursa olsun figürlü kolyeleri her kombine uydurabilirsiniz. Üstelik figürün küçük ya da büyük olması da önemsiz.  Burada tek dikkat etmeniz gereken figürlü aksesuarlar takmak istiyorsanız ya tek başına olmalı ya da farklı renkte taşsız zincirlerle kullanmanız. Figürlü kolyelerin herhangi bir yaş sınırı da yok ister genç olun ister daha olgun.. hiç fark etmeksizin tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2019 Gigi Hadid X Vogue Eyewear Koleksiyonu başlıklı makalemizde 2019 Gigi Hadid X Vogue Eyewear Koleksiyonu, 2019 gözlük çeşitleri ve 2019 gözlük fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.2020 Takı ve Mücevher Modası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.