Güzelkız.com

2020 Mercedes Benz Defilesi


2020 Mercedes Benz Defilesi

Bu sene 14.’sü gerçekleştirilen 2020 Mercedes Benz Defilesini inceledik. Ekim ayının ikinci haftası yapılan defilede pek çok model ve top model rol alırken bu muhteşem defilenin İstanbul’da yapıldığını hatırlatmak isteriz. MBFWI Defilesi olarak ( Mercedes Benz Defilesinin kısaltılmışı ) adlandırılan defilede pek çok ünlü Türk model ve makyöz de görev aldı. Dilerseniz şimdi defilenin öne çıkan makyaj modellerini incelemeye başlayalım. Defile sırasında tercih edilen makyaj malzemelerinin makası ise MAC olarak değerlendirildi.

Mert Erkan = Cut Crease Makyajı

2020 Mercedes Benz İlkbahar Yaz defilesinin öne çarpan makyaj modellerinden biri de Cut Crease olarak fotoğraflara yansırken bu makyaj modelini gerçekleştiren isim de Mert Erkan olarak kayıtlara geçti. Defilede boy gösteren bazı modellerin tüm makyajını üstlenen Mert Erkan’ın özellikle gözlerde gerçekleştirdiği yoğun pigmentler ile çok daha ışıltılı ve asimetrik çizgiler yaşanırken bir diğer yandan da keskin renk geçişleri ile daha isyankar ve kadınsı bakışlar elde edildi. Bazı güzel modellerde de ise hem doğal hem de daha ıslak bir makyaj teni görünümü sunan Erkan 2019 yılında popülerliğini arttıran nude renk tonlarına hakim rujlar ve pembe allıklarla da göz doldurmayı başardı. Bu yüz ve göz makyajı yapılırken kullanılan malzemeler ise MAC markasına ait Strobe Cream, MAC Tres Blase ( 195 TL ), MAC Eyeshadow ve Contrast.

Pioneering Designers

Defilenin Pionerring Designers aşamasında imzasını atanlar Mehmet Emiroğlu ve Şebnur Günay oldu. Bu aşamada özellikle göz makyajına yöneldi ve makyaj yapılırken kullanılan stil gözleri tamamen çevreleyen modeller oldu. Taş görünümlü çevresel göz makyajı sırasında yine Mac markasına ait makyaj malzemeleri kullanılırken bir yandan da aynı markaya ait renkli farlar ve parlak taşlarla makyaj tekrar çevrelenerek tüm dikkatler gözlere yöneltildi. Bu makyaj yapılırken yüz makyajı tamamen doğal yüz makyajına uygun olarak gerçekleştirildi. Kısacası gözler ön planda ama yüz çıplak bırakıldı. Çok hafif dokunuşlarla kapatıcılar uygulanarak allıkla sonlandırılan makyajlardaki dudak kısımları ise MAC serisinin Love Me ve Hey Frenchie takımları kullanıldı.

IMA Defile Makyajları

New Gen by İMA olarak kayda geçen bir diğer defile makyajları ise çok daha keskin çizgilerle hem dağının hem de buğulu bakışlar hedeflendi. Ve bu hedefler başarılı bir şekilde hayata geçirilerek ten makyajı tamamen hafif olarak sonlandırıldı. Göz kapağına çekilen yatay çizgilerle gözlere daha renkli bir hava eklenirken bir diğer yandan ise grafiksel tasarımlarla bütünleştirildi. Bu makyaj stilleri yapılırken kullanılan malzemeler arasında en göze çarpan malzeme MAC serisine ait Shock Factor göz makyaj malzemeleri oldu. Bunun yanı sıra ten makyajında kullanılan malzemede ise Longwear Concelear seçildi.

Ceren Ocak = Cat Eye Kedi Göz Makyajı

Defilede göze çarpan makyajlardan biri de 2019’un son çeyreğinde trend olmayı başaran kedi göz makyajı oldu. Kedi göz yani Cat eye makyajı ise ışıltılı ama sade ten makyajları ile sonlandırıldı. Bir diğer yönden kedi göz makyajı sırasında gözler hareketli dalgalarla buluşturularak ince ve yoğun pigmentlere sahip siyah tonları hakim kılındı. Yine mac malzemelerinden Face and Body Fondötenleri ten makyajında kullanılarak yanak makyajı sırasında ise Matte Bronze Powder’ler tercih edildi.

Kırmızı Çizgiler ve Yakup Biçer

Defilenin bir diğer makyajında ise kırmızı renkler ön plana çıktı. Kırmızı rengi seçen Yakup Biçer geometrik formlardaki çizgileri göz makyajına odaklamayı başarırken siyah eyeliner ile göz makyajı tamamlandı. Doğal bitişlerle kapatılan makyajın en çok dikkat çeken tarzı ise yüz hatlarının daha fazla belirginleştirilmesiydi. Fondöten seçiminde Mac Fix Softe Stick’ler tercih edilirken ten makyajında ise Strobe Creamler ile canlılık ve matlık bir araya getirildi.

Defilelerin Göz Bebeği Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları

Meraklısı için 2020 Mercedes Benz Defilesinde tercih edilen makyaj malzemelerinden bir kısmını aşağıda fiyatları ile beraber listeledik. Fiyatlar kesinlikle güncel olup kampanya durumlarında daha da ucuzdur. Son olarak bu defilede tercih edilen tüm makyaj malzemeleri tamamen MAC markasına aittir.

  • Mac Hyper Real Glow 259 TL
  • Mac Eye Shadow Kid 115 TL
  • Mac In Extreme Dimension 149 TL
  • Mac Love Me Lip Stick 105 TL
  • Mac Nudes Corels Trslabs 105 TL
  • Mac Mineralize Skin Finish 229 TL
  • Mac Studiofix Soft Matte 200 TL
  • Mac Pro Long Wear Concealer 169 TL

 

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Görünüm İsteyenlere Makyaj Tüyoları başlıklı makalemizde far secimi, fondoten secimi ve rimel seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.2020 Mercedes Benz Defilesi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.