Güzelkız.com

2019 Nişan Elbiseleri


2019 Nişan Elbiseleri

En Güzel Nişan Elbiseleri

Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki en güzel nişan elbisesi, tarzınıza ve giyiminize uygun, hoşunuza giden ve göz zevkinize uygun elbisedir. Bu yazımızda sizlere genç hanımlar tarafından çokça tercih edilen elbise modellerinden bahsedeceğiz.

Gösterişli modeller;

Giydiğim nişanlık gösterişli, şatafatlı ve göz alıcı olmalı diyorsanız yaka tipi olarak straplez tercih etmelisiniz. Straplez haricinde M yaka askılı nişanlık da tercih edebilirsiniz. Şayet elbiseyi yaz veyahut bahar mevsiminde, sıcak havalarda giyecekseniz mini tercih etmelisiniz. Mini elbise zarafetin ve şıklığın adresi konumundadır. Bir elbiseyi gösterişli yapan diğer unsurlar ise detaylardır. İnci işlemeleri (göğüs bölgesinde çok rastlanır) tül ekleme işlemi (etek kısmında rastlanabilir) dantel ve güpür işlemeleri, (uzun boyda dar kesim tarzında) derin yırtmaç, bahsi geçen detaylar arasında sayılabilir. En güzel modeller içerisinde yer almakta olan gösterişli nişanlıkları sizler de incelemelisiniz.

Sade modeller;

Sadeliğin büyüsüne kapılmak isteyen hanımlar için oldukça hoş nişanlıklar mevcut. Bir nişanlığın sade olması, gösteriş ve şatafattan uzak olması için gereken ilk unsur abartılı ögeler ve detayların olmamasıdır. Örneğin göğüs ve sırt dekoltesinin bir arada bulunması veyahut derin yırtmaç detayı gibi. Giydiğiniz bir nişanlık uzun, yalnızca tek dekolteli veyahut dekoltesiz (omuz dekoltesi bulunabilir), bir iki işleme bulunduruyorsa sade sayılabilir. Karar vermek için sitemizin galeri bölümlerini ziyaret edebilir, en güzel nişan elbiselerini görebilirsiniz.

Nişan Elbiseleri

Nişan,  insanın hayatında en önemli gün olan evliliğe en büyük ve son adımdır. Kızlar, küçüklüklerinde bu büyük günün hayalini kurarak, heyecanla beklerler. Bu büyük günün en büyük telaşı ise şüphesiz nişan elbiseleri olmuştur. Hemen karar verilemeyen elbise seçimi belki de birçok telaşın içinde zaman kaybını en çok yaşatandır. Bunun sebeplerini;

 • Elbisenin vücuda oturmaması,
 • Kumaşın kalitesizliği,
 • Elbisenin tasarımı

gibi kısa ve ana konularla sıralayabiliriz.

Kişiye Özel Tasarım Nedir?

Kişiye özel tasarım; Kişinin genetik vücut ölçülerine birebir oturan elbise tasarımlarıdır. Genelde üç tip vücut şekli vardır. Bu vücut şekillerini baz alarak ve müşterilerimizin şikayetleri göz önünde bulundurularak ortaya mükemmel nişan elbiseleri tasarımları sunmaktayız. Böylece boy ve bedene oturan tasarımlar güzelliğinizin ortaya çıkmasında size yardımcı olacak.

2019 Yeni Trendi Nelerdir?

2019 yılının yeni ve en çok tercih edilen modelleri arasında şüphesiz sırt dekolteli tasarımlar gelir. Pürüzsüz bir sırta sahipseniz mutlaka denemelisiniz.  Sizi cesur, kendine güvenen biri olarak göstereceği kesindir. Fakat dik duruşunuz da model kadar önemlidir.

Krepe ve bürümcük kumaşlar tercih edilerek yapılan askılı nişan elbiselerivücudunuzun yalın hatlarını sade bir biçimde ortaya çıkarırken orijinal dikişleri sayesinde rahatlığınızı ön planda tutacaktır. Ayrıca kumaş kalitesini de ön planda tutan şirketimiz müşteri hassasiyetini her yönüyle düşünmektedir.

En Çok Tercih Edilen Modeller

2018 – 2019 düğün modasını incelediğimiz zaman yılın en trend nişan elbisesi modelinin balık kesim olduğunu söylememiz yerinde olacaktır. Boyu 1,65’i geçen ve kesinlikle halk arasında “ sıfır beden “ olarak nitelendirilen 34 – 36 beden gelin adaylarına ne kadar çok yakıştığını söylememize gerek yoktur. Balık kesim nişan elbisesi seçecekseniz bu kriterleri kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Nedeni ise balık kesim elbiselerde özellikle karın – kalça kombinasyonunun ön plana çıkmasıdır. Kesim tarzından kaynaklanan karın kısmındaki elbise darlığı kalçanızın şeklini ön plana çıkartarak ayrı bir dişilik sergilemektedir. Yine dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise kalça genişliğinizin fazla olmamasıdır. 90 – 60 – 90 dediğimiz ideal vücut ölçüsüne mümkün mertebe uymalısınız. Kalça orantınız en fazla 105 olmalıdır aksi halde balık kesim nişan elbiseniz gösterişten ve kadınsılıktan çok rüküş bir hava sergileyecektir.

Özel Dikim Nişan Elbiseleri

 

Kış mevsiminin bitişiyle nişan sezonu yaklaşmaktadır. Her kızın hayalini süslediği evliliğin önemli bir günü olan nişanda benzersiz bir elbise giymeyi tercih edebilirsiniz. Böyle durumlarda yapacağınız en güzel seçim özel dikim nişan elbiseleri olacaktır. Böylece benzersiz güzelliğinizi yine benzeri olmayan şık tasarımlı nişan elbiseniz ile süsleyebilirsiniz. Gerek kapalı bir elbise seçerek gerekse sırt dekolteli kloş bir elbise ile kendi kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Özel Dikim Elbiselerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşsiz bir tasarım ile farkınızı koyacağınız elbise modelinde şüphesiz dikkat edeceğiniz belli kriterler olmalıdır. Bunları kısaca şöyle sıralayabiliriz:

 

 • Kumaş kalitesi
 • Renk uyumu
 • 2019 Trendleri
 • Nişan konseptine uyumu
 • Vücut yapısı

gibi koşulları değerlendirerek sizde benzersiz dikim nişan elbiseleri tercihinizi oluşturabilirsiniz.

Günümüz Modasına Uyum Nasıl Sağlanabilir?

Değişen moda şartlarında 2019 yılı için vücudunuzun güzelliğine güveniyorsanız sırt dekolteli bir elbise kendinize olan güveninizi dışa vurmakta size yardımcı olabilir. Altına giyilecek uzun topuklu kadife bir ayakkabı elbisenizi tamamlayacaktır. Bu yılın en moda renginin Nude tonları olduğunu belirtmemize gerek yoktur sanırım.

 

Tercihiniz sade eşsiz dikim elbiseleri yönünde ise ebruli veya alacalı elbiselerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle sade bir nişan konsepti gecesinde uyumunuz daha kolay olacaktır. Eğer nişanınız aile arasında ise siyah veya beyaz bir elbise de tercih edilebilir. Bu renkler her zaman ağırlığını ve şıklığını koruyan renklerdir. 

Sade Nişan Elbiseleri

Bayanların hayalini süsleyen nişan sezonuna aylar kala 2019 yeni trendini oluşturan elbise tasarımlarını sizler için derledik. Dileğimiz en mutlu gününüzde her zaman yanınızda olmaktır. Her yılın değişen bir modası olsa da her zaman şıklığını zarafetini koruyan nişan modelleri sade nişan elbiseleridir. Vücudun güzelliğini yalın hatlarıyla ortaya koyan sade nişan elbiseleri tasarımlarıyla sizleri büyüleyecektir.

Neden Sade Bir Nişan Elbisesi

Neden sade bir nişan elbisesi tercih edebilirsiniz:

 • Eğer çok gösterişli bir gelinlik almayı düşünüyorsanız nişanda daha sade modeller tercih edebilirsiniz.
 • Nişanınız bahçe tarzı mekanlarda ise bir papatya tazeliğinde ve sadeliğinde misafirleri karşılamak isteyebilirsiniz.
 • Gösterişten çok hoşlanmayan fakat sporla ilgilenen hanımlar fazla da derin olmayan sırt dekolteli sade bir elbise tercih edebilirler.

Özgün ve tasarım modelleri çeşitliliğimizle farkımızı ortaya koyuyoruz.

Sade Bir Elbise De Neler Önemli

 • Nişan elbisesinde düz ve sade bir model düşünüyorsanız ebruli, alacalı veya farklı renklerle yapılacak elbise birleştirmeleri yapmanızı önermeyiz. Çünkü bu şekilde yapılan elbise kombineleri sizi şık nişan elbiseleri hayalinizden uzaklaştıracaktır.
 • Seçimini yapacağınız nişan elbiselerinin göğüs kısmına yapılacak olan drape modelleri veya yakaya sonradan eklenecek olan bir fırfır sizi sadelikten çokta uzaklaştırmayan şık değişikliklerdir. Ayrıca sonradan eklenebilecek bir broş ile muhteşem nişan elbiseleri elde edilebilir. Broş seçiminde yine kaliteye ve elbisedeki duruşuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Örneğin elbise rengine tam zıt olmayan taşlarla süslenmiş broşlar kullanabilirsiniz.

Yazlık Nişan Elbiseleri

Yaz ayında nişan yapacak hanımların giyimine uygun tasarlanan yazlık nişan elbise modelleri ile tanışmak için daha fazla vakit kaybetmeyin. Birbirinden şık mini boy, straplez yakalar, tül işlemelere sahip nişanlıklar sizleri bekliyor.

Mini nişanlıklar;

Gösterişten hoşlanan bir yapınız var ve ortamın parlayan yıldızı olmak istiyorsanız mini nişanlıkları deneyebilirsiniz. Straplez, askılı, bisiklet yaka alternatiflerine sahip olduğunuz bu modellerde detay olarak elbisenin altına tül, göğüs bölgesine dantel işlemesi görülüyor. Etek tipi olarak kabarık, balon veya düz etek tercih edebilirsiniz.

Uzun nişanlıklar;

Uzun nişanlıklarda dikkat çeken en önemli detay derin yırtmaç. Fakat bu detaya düz ve dar kesim türünde tasarlanmış nişanlıklarda rastlanıyor. Balon, kabarık veyahut kat kat etek tipindeki uzun nişanlıklarda eteğe tül ve gül işlemeleri oldukça sık kullanılıyor. Yaka tipi olarak en çok straplez tercih edilmekle birlikte, tek omuz, askılı ve bisiklet yaka alternatiflerine sahipsiniz. Askılı nişanlıklarda askı ince tutulup işleme yapılmıyor, tek omuz nişanlıklarda ise askı kalın seçiliyor ve dantel işlemesine yer veriliyor.

Göğüs ve sırt dekolteli nişanlıklar;

Giyeceğim nişanlıkta göğüs ve sırt dekoltesi mutlaka olmalı diyorsanız size göre modeller yazlık nişan elbiseleri koleksiyonunda yer alıyor. Her iki dekoltenin de bir arada bulunduğu M yaka askılı nişanlıklar gösterişten hoşlanıyorsanız çok hoşunuza gidecek. Çünkü bu modellerde göğüs dekoltesine dantel ve gül işlemeleri, taş, inci işlemeleri de yapılıyor.

2019 Nişan Elbisesi Modası;

Bu yılın en moda rengi Nude ve tonlarıdır. 2019 nişanlıklar trendinde yer alan bir başka renk ise Pudra rengi ve Şeker Pembesidir. Nişan makyajında ise dudak makyajı 2000’lerin modasına geri dönüş yaparak pembe ruj üzerine çekilen parlak rujlardır. Hatırlarsanız parlak dudak modası ünlü dizi oyuncularından Mervi Sevi tarafından zamanında çok popüler yapılmıştı. İşte bu moda nişan makyajına da atlamayı başardı. 

Yeni Sezon Nişan Elbiseleri

Nişan,  özellikle kızların ömründe belki de en önemli basamak olan evliliğe en büyük adımdır. Her insan belki de kızlar bu gün geleceği hayalini kurarak yaşarlar. Böylesi önemli günün en büyük telaşı ise hiç şüphe yok ki nişan kıyafeti olmuştur. Yeni sezona ayak uydurmanın zor olduğu bu günlerde en güzel ve benzersiz elbiseyi giymek her kızın isteğidir. Bu yüzden burada bulabileceğiniz birçok tasarım yeni sezon nişan elbiseleri oluşturmaktadır. Fakat tasarımdan daha da önemlisi olan birçok neden elbise seçmeyi zorlaştırabilir. Bunun sebeplerini;

 • Elbisenin vücuda tam oturmaması,
 • Kumaşın kalitesiz oluşu,
 • Modelin tasarımı,

Gibi kısa ve ana konularla sıralayabiliriz.

Yeni Trend Nişan Elbiseleri

 • Her geçen gün değişen modaya ayak uydurmaktayız. Günümüzde yeni ve sık istene çeşitler arasında gelen modeller arasında şüphesiz sırt dekolteli tasarımlar gelir. Sırtınız lekesiz ve parlak bir cilde sahipseniz mutlaka denemelisiniz. Özgüveninizi ve cesaretinizi arttıracağı kesindir. Fakat dik duruşunuz da model kadar önemlidir.
 • Krepe ve bürümcük gibi kumaşlar tercih edilerek yapılan özel nişan elbiseleri vücudunuzun genel hatlarını sade şekilde ortaya çıkarırken dikişleri sayesinde rahatlığınızı ön planda tutacaktır.

Elbise Vücut Uyumu Nasıl Sağlanır?

Uyum ancak bayanın kişisel vücutölçülerine oturan elbise tasarımlarıdır. Genelde birçok vücut tipi bulunmaktadır. Bu vücut şekillerini örnek alarak ve bayanların istekleri göz önünde bulundurularak ortaya kaliteli nişan elbiseleri tasarımları ortaya konulmaktadır. Yani boyunuza ve kilonuza yakışan en güzel tasarımlar eşsiz güzelliğinizi ortaya çıkaracaktır.

2019’un Moda Nişan Elbiseleri

Bu yılın trendleri arasında en beğenilenler kuyruklu nişan elbiseleridir. Bildiğiniz gibi gelinlik seçimi sırasında karşılaştığımız kuyruklu seçim bu yılın nişan elbiselerine de geçmeyi başardı. Ancak tüm nişan elbisesi kesimlerinde kullanılmamaktadır. Bunun nedeni ise nişan elbiselerindeki güpür ve taş işlemelerdir. Kısacası kuyruklu nişan elbisesi satın alacaksanız kesinlikle pembe ve tonlarını tercih etmelisiniz. Ve diğer önemli olan nokta ise olabildiğince az taş ve dantel işlemeli olanları tercih etmeniz gerektiğidir.

 

Bir önceki yazımız olan Bolero ve Mont Trendleri başlıklı makalemizde 2019 bayan bolero modelleri, 2019 bayan kaban modelleri ve 2019 bayan mont modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.2019 Nişan Elbiseleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.