Güzelkız.com

2019 Gelinlik Modası


2019 Gelinlik Modası

ASKILI GELİNLİK MODELLERİ

Gelinlik modellerinin değişmeyen tarzı olarak askılı gelinlik modelleri yer almaktadır. Bu modellerin diğer gelinlik modellerine nazaran çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Kalp şeklinde dekolteli, kalın askılı, ince askılı olmak üzere birçok alt başlık altında toplayabiliriz.

Kalp şeklinde askılı gelinlik modelleri

Bu modelin en önemli özelliği sırtın üst kısmında bulunan kalp şeklidir. Dağınık topuz, düz topuz gibi toplu saçlarla daha kullanışlı halen gelen bir model olup gelin adaylarının tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Kalp şekilli gelinlik modellerinin kenarlarına uygulanan simlerle kadınların sırt kısmına dikkatleri çekip vücudu daha çekici kılmaktadır. Bunun dışında gül detayları ile bezenmiş daha çok gösterişten yana olan gelin adayları için bir alternatif doğuyor. Gösterişli ve görkemli bir hava katmasını sağlayan güller sadece etek uçlarında bulunan çeşitlerinden de satın almak mümkün.

İnce askılı – İp askılı gelinlik modelleri

Bu tarzın da hitap ettiği kitle daha çok omuz kısmı dar olanların omzunu daha geniş göstermek adına tercih ettikleri bir gelinlik modelidir. Kullanılan ince askılar, şık ve alternatif bir gelinlik arayanlar için oldukça ideal. Güpür kumaşla birlikte gelinliğe nostaljik bir hava katarak 90ların o aranan esintisi de verilebilir. Bel kısmını sıkıca saran modelleri, vücut hatlarını ortaya çıkarıp daha seksi olmak isteyenler için bir alternatif.

Kalın askılı gelinlik modelleri

Bu tarz gelinlik modellerinde en sık görülenlerden biri de omzu düşük kalın askılı gelinlik modelleridir. Kayık yaka diye de geçen bu gelinlik formu, daha çok boyun bölgesini ortaya çıkaran bir tarza sahiptir. Bu da boyu kısa olanların daha uzun göstermesi açısından tercih ettiği bir modeldir. Çeşitli aksesuarlarla da zenginlik katılabilir. 

BÜYÜK BEDEN GELİNLİK MODELLERİ

Çoğu zaman düzensiz beslenmeden ve hormonal bozukluklardan dolayı kilo aldığımız ve çoğu kadının şikâyetçi olduğu dönemler olmaktadır. Bu dönemlerin uzun vadeye yayılması ya da kiminin kalıcı kilo sorunuyla uğraşması olası bir sonuçtur. Bazı büyük bedene sahip kadınların kıyafet alma hatta kendi bedenine göre kıyafet bulma konusunda oldukça zorluklarla karşılaşmaktadır. Gelinlik konusunda da ne yazık ki bu böyledir. Ancak son yıllarda büyük beden gelinlik modellerinin sayısının ve çeşitliliğinin arttığı görülmektedir. Kendi vücut tipini bilen hanımlar için güzel düşünülmüş birkaç gelinlik modeli tasarlanmıştır. Çünkü bu işin en can alıcı noktası da burasıdır. Kendi vücudunu tanımadan ve düşünülmeden alınmış bir gelinlik hüsranla sonuçlanabilir. Örneğin; dar bir kalıpla alınmış gelinliğin, giyildiğinde dar gelmesinden dolayı yırtılan kısımları olabilir ya da geniş basenlere sahip olan birinin vücuduna pek de uygun olmayan bir gelinlik giydiğinde görüntü açısından çirkinlik gösterebilir. Bu nedenle kendimize uygun gelinlik modelleri tercih etmeliyiz. Yeni çıkan büyük beden gelinlikler arasında birkaçı şunlardır:

Fransız dantellerle süslü büyük beden gelinlik modelleri

Büyük bedene sahip hanımların çoğunun psikolojik olarak da rahatsız eden dış görünüşünü ve kusurlarını kapatmanın yollarından biri de Fransız dantellerle bezeli bir büyük beden gelinlik modelidir. Omuz hizasından başlayıp bilek bölgesine kadar uzanan ve kolu saran Fransız danteller hem zarafetin hem şıklığın bir göstergesinin olmasının yanı sıra fazla kiloları da gizlemekte.

Kuyruklu büyük beden gelinlik modelleri

Kilosundan yakınan ve boyunun da kısa olduğunu düşünen gelin adaylarına tam da uygun bir gelinlik modelidir. Bu modelin yerlere kadar uzanan kuyruğuyla hoş ve zarafetle bir görünüş elde etmelerini sağlayacaktır. Ayrıca gelinliğin altına kullanılan yüksek topuklu bir ayakkabıyla boyun daha uzun gözükmesini sağlayacaktır. İnce motiflerin hâkim olduğu bir gelinlik modeli de hoş bir görüntü sağlayacaktır. 

ÇOCUK GELİNLİK MODELLERİ

Evlilik hazırlığı içinde olan çiftlerin de gelinlik ve damatlık arayışında oldukları tatlı telaşları düğünün tadı tuzu olmaktadır. Bu tatlı telaşa artık çocukların da dâhil olduğunu görüp duymaktayız. Çocuklar için tasarlanmış birbirinden güzel ve şirin gelinlik modelleri vitrinleri süslemekte ve göz kamaştırmaktadır. Onların hayal dünyasında kendilerini bir prenses gibi hissettikleri zamanda ebeveynlerinden bazen isteklerde bulunurlar. Bunlardan biri de gelinlik istemeleri. Çocuklara uygun birçok gelinlik modelleri mevcut. Özellikle o yaş grubuna en çok hitap eden ve tercih edilen renklerden biri de pembedir. Pembe ve kırmızı gelinlikler de oldukça satılmaktadır. Taşlarla süslü ya da sadece birçok model vardır.

Eldivenli çocuk gelinlik modelleri

Çocukların hayal dünyasına uygun olarak tasarlanan gelinliklerden bazıları aksesuarlarıyla da göze çarpmaktadır. Bunlardan eldivenli gelinlik modelleri ise gelinlikle bir bütün oluşturarak sevimlilik katmakta. Bazılarında dantel detaylarının kullanıldığı bazılarında pullu işlemelerin uygulandığı eldivenler, hem şık hem de estetik bir görünüm vererek çocukların gözüne ve hayal dünyasına hitap edebilir.

Kurdeleli çocuk gelinlik modelleri

Minik hanımların sevdiği türlerden biri de kurdeleli çocuk gelinlik modelleri. Kurdele detayının gelinliğin birçok yerinde kullanıldığını görmek mümkün. Bel kısmını çevreleyen bir kurdele detayı ile fiyonk şeklini görmek ya da kollarında renkli bir kurdele detayı görmek mümkün. Ayrıca bu tarz gelinlik modelleri ile birlikte kullanılan aksesuarlardan olan saklama kılıfında da kullanılan kurdele detayı bir bütünlük oluşturabilir. 

DEKOLTESİZ GELİNLİK MODELLERİ

Tüm kızlar küçük yaşlardan itibaren güzel bir düğünün, güzel bir gelinliğin hayalini kurar. Beyaz bir gelinlik masumiyetin ve saflığın en önemli ifadesidir

Düğünde seçebileceğiniz dekoltesiz gelinlik modeli hem masumiyetinize masumiyet katacak hem de düğün boyunca daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Askısız bir model seçip düğün boyunca gelinliğinizi sürekli çekmek yerine daha rahat edeceğiniz modeller sizin açınızdan daha rahat olacaktır.

Düğünde yaptığınız gelinlik modeli seçimi hem düğün boyunca daha rahat olmanızı hem de fotoğraflarda daha mutlu görünmenizi sağlayacaktır.

Gelinlik seçiminin önemi

  • Yıllardır hayalini kurup beklediğiniz düğün günü nihayet gelip çatmıştır. O gün tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır.Tüm akrabalarınız yanınızda olacaktır. Özellik aile büyüklerinin de katılacak olduğu törenlerde daha masum daha dekoltesiz gelinlikler seçmeniz sizin daha rahat olmanızı sağlayacaktır.
  • Rahat ve nispeten daha az dekolteli bir gelinlik seçimi yapmanız sizin için oldukça avantajlı olacaktır. Eğer rahat bir gelinlik seçerseniz hem düğünde daha rahat eğlenirsiniz hem de misafirlerinizle daha rahat ilgilenirsiniz.
  • Rahat gelinlik seçimiyle siz de düğününüzde yorulmadan hem çılgınlar gibi eğlenin hem de anın tadını çıkarın.

Gelinliğinizle masumiyeti yakalayın

Düğünde masum görünmek bir genç kız için büyük önem taşır. Fakat bazı gelinlik modelleriyle bu pek de mümkün değildir. Daha masum görünmenin en kolay yolu dekoltesiz gelinlik tercih etmekten geçer.

Özellik düğün günü yakası kapalı modellerle hem daha şık bir görünüm kazanırsınız hem de düğününüzde oldukça rahat edersiniz. Düğünde rahat etmeniz oldukça önemlidir. Çünkü gelinliğiyle mutlu bir gelin fotoğraflarda daha kendinden emin çıkacaktır. Bu da fotoğraflarda daha fotojenik çıkmanın en önemli yoludur.

Tüm bu faktörleri gözönünde bulundurarak düğünde her şeyin mükemmel olması sizin en mutlu olduğunuz gelinliği seçmenize bağlıdır. 

DENİZKIZI GELİNLİK MODELLERİ

2019 yılında oldukça yaygın bir model olan denizkızı gelinlik modelleri birçok genç kızın en yaygın tercih ettiği gelinlik modellerinden biridir. Bu sene genellikle daha az kabarık ve daha sade denizkızı gelinlik modelleri gelinlik mağazalarının vitrinlerinde oldukça yer kaplıyor.

Düğünde özellikle oldukça asil ve şık bir görünümü sağlayan bu modeller aynı zamanda oldukça hafif ve rahat. Özellikle orantılı bir fiziğe sahip bayanlar için bu modeller oldukça ideal.

Özellikle bu sezon bayanların bu modele oldukça rahat ulaşması mümkün. Hemen hemen tüm vitrinlerde sıklıkla görebileceğiniz bir ürün olmaktadır.

Balık gelinlik modelleri

  • Balık model gelinlikler piyasada denizkızı gelinlik modeli adıyla da bilinmektedir. Balık model gelinlikler özellikle sırt dekoltesi de olan modellerde oldukça şık bir görünüm sağlıyor.
  • Son yıllarda balık modelleri gelinlerimiz daha sık tercih ediyorlar. Özellikle bu model gelinlikler hem şık hem de oldukça modern bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor. Balık model giymek isteyen bayanların dikkat etmesi gereken en önemli özellik gelinliğin balık kısmının darlığının yürümeyi engellememesidir.
  • Alt kısmı diğer modellere göre daha dar olduğu için bazı durumlar da bu modeller biraz rahatsızlık verebiliyor. Eğer bu konuda bir rahatsızlık vermiyorsa balık model gelinlik sizin için en idea seçim olabilir.

Sırt dekolteli modeller

Sırt dekoltesinin genellikle denizkızı gelinlik modelleriyle beraber kullanımına bu sezon oldukça sık rastlanıyor. Göğüs dekoltesine göre daha masum göründüğü için sırt dekoltesini gelinler oldukça sık tercih ediyor.

Sırt dekolteli model tercih eden gelinler genellikle düğün girişinde ve nikâh sırasında duvak kullanmayı tercih ederken düğünün ilerleyen saatlerinde duvaklarını çıkarıp hem oldukça rahat hareket ediyorlar hem de duvakla olan şıklık sırt dekoltesinin ortaya çıkmasıyla devam ediyor.

Eğer sırtınıza güveniyorsanız siz de sırt dekolteli balık modelleri tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Bu modeller ve daha fazlasını incelemek isterseniz sitemizi kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2019 Gelin ve Damat İhtiyaçları başlıklı makalemizde 2019 damatlık modelleri, 2019 düğün hazırlıkları ve 2019 Gelin ve Damat İhtiyaçları hakkında bilgiler verilmektedir.2019 Gelinlik Modası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.