Güzelkız.com

2019 Gelin Makyajı


2019 Gelin Makyajı

Gelinlerin özel günlerinde yaptırdıkları makyaj her zaman iyi sonuçlar vermeyebilir. Makyöz cildinizi, yüz hatlarınızı ve zevklerinizi iyi şekilde analiz etmelidir. Bunun için gelin makyajını kendi yapan bir çok genç kadın bulunmaktadır. Doğru renklerle ve doğal tonlarla gelinliğiniz içinde oldukça zarif görünebilirsiniz. Yeni sezonda gelin makyajı modelleri arasında soft renklerle yapılan makyaj örnekleri yer alıyor. Bu renkler içinde yer alan nude renk tonları şeftali renginin en açık tonlarında yapılan gelin makyajlarından meydana geliyor. Dudaklarda nude renk bir ruj ve gözlerde kullanılan şeftali rengi tonları makyajınızın daha naturel görünmesini sağlayacak. Gelin makyajı çeşitleri arasında yer alan makyaj türlerinin içinde yine dudaklarda nude renkler; gözlerde ise buğulu göz makyajı uygulaması yer alıyor. Bu makyajın amacı ise; gözleri ortaya çıkararak diğer yerleri geri planda bırakmak. Gelinlikle beraber en uygun makyaj türlerinden biride; kahverengi tonlarında yapılan gelin makyajları. Kahverengi ağırlıklı olan bu gelin makyajı uygulamasında; yine şeftali rengi gölge yaratmak için kullanılıyor.

2019 gelin makyajı arasında bulunan en popüler renklerden biride gri ve tonları olacak. Gri ve siyah karışımından meydana gelen gölgeli makyaj uygulamasında dudaklar yine sade renklerle belirgin hale getirilecek. Dudağınızın şekli ne olursa olsun bu makyajda gözler ön planda olmalıdır. Gözlerde koyu renkler tercih edildiyse yanaklarda mutlaka daha naturel ve pastel tonlu allıklar kullanılmalıdır.

Tarzınıza Uygun Gelin Makyajı

Gelinliğinize karar verdiniz fakat nasıl bir makyaj yapacağınıza hala karar veremediyseniz; tarzınıza uygun bir makyaj stili belirlemelisiniz. Sade ve yalın olan bir stiliniz varsa daha doğal tonları kullanarak makyaj yapmalısınız. Doğal gelin makyajında fondöten yerine bb kremler ve renkli farkların yerine nude tonlardan meydana gelen farlar kullanılır. Tarzınıza uygun olan gelin makyajı seçiminizde kendi stilinizi belirleyebilirsiniz. Bunun için dramatik makyaj şeklini tercih edebilirsiniz. Dramatik makyaj türünde; gül kurusu ve mürdüm gibi renk tonları kullanılarak far sürülür. Sürülen far haricinde siyah tonlar kullanılarak gözlerde buğulu makyaj yapılır. Bu makyaj çeşidinde kullanılan allık ise vişneçürüğü rengindedir. Tarzınız için daha klasik olan makyaj türlerini tercih edebilirsiniz. Klasik makyajda renkler; gri, kahverengi ve şeftali renklerinden meydana gelir.

Gelinler arasında en sık kullanılan makyaj türlerinden biride; romantik makyajlardır. Bu makyaj çeşidinde yanak kısımlarına yavruağzı tonlarında bir allık sürülür. Bu allık krem olursa daha kalıcı olur. Romantik gelin makyajında kullanılan far renkleri içinde; Simli rujlar ve doğal toprak rengi tonlarında olan far renkleri romantik makyajlarda en sık kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Gelin makyajında bunların haricinde farklı modeller denemenize gerek yok. Bu makyaj stillerinin dışında kalan makyaj türleri gündelik makyaj türleri içine girecektir.

Gelin Başı Fiyatları

Gelinlikle beraber bir bütün halinde kullanılan gelin saçları tasarım şekillerine göre değişiklik göstermektedir. Kuaförün kalitesine göre değişen gelin başı fiyatları makyaj ve gelin başı olmak üzere belirlenir. Sadece gelin başı olarak da ayrı fiyatlar belirlenmektedir. 2019 gelin başı fiyatları içinde sadece saç yapımı 700 liradan başlamaktadır. 700 liradan başlayan bu fiyatlar 1200 liraya kadar çıkabilir. Gelin başı içine makyajda dahilse; bu fiyatlar 2000 lirayı bulabilir. Daha özel bir gelin başı yaptırmak istiyorsanız; özel saç tasarımcıları ve makyözlerle anlaşabilirsiniz. Fakat bu durum size epey pahalıya mal olacaktır. Bu nedenle kendinize iyi bir kuaför belirleyerek gelin başını uygun fiyata yaptırabilirsiniz. Gelin başını iyi bir kuaföre yaptırmak sizin için her zaman kazanç olacaktır. Düğün fotoğraflarınıza yıllar boyu bakarken yaptırdığınız gelin başı her defasında karşınıza çıkacak. Bu nedenle gelin başı yaptıracağınız yeri iyi belirlemenizde fayda var. Gelin başı modelinize karar vermeden önce fiyat bilgisi almanızda fayda var. Gelin başının fiyatı bütçenizi zorlamayacak aralıkta olmalıdır.

Düğünde yapılan pek çok masraf arasında gelin başını küçümseyebilirsiniz. Fakat kuaförünüzde işlem sonrasında yüksek meblağlar ödemek istemiyorsanız; daha önce konuşarak mutlaka fiyat bilgisi edinmelisiniz. Gelin başında kullanılacak aksesuarlar gibi farklı etkenlerde gelin başının fiyatını etkileyecektir. Her şehir için gelin başı fiyatları değişiklik göstermektedir. Büyük şehirlerde bu fiyatlar daha fazladır.

Gelin Başı Saç Modelleri

Gelin başı yapılırken gelinliğin türü, gelinin zevki ve saç yapısı gelin başı modelini belirleyen etmenler arasında yer alır. Siz her ne kadar bir model üzerinde çok ısrar etseniz de; istediğiniz model gelinliğinizle uygun değilse gelin başı tercihinizi farklı bir modelden yana kullanmalısınız. Gelinlerin kullandıkları en popüler gelin başı saç modelleri arasında topuz modelleri gelmektedir. Yapılan topuzlar ensede olabileceği gibi başın tepe kısmında da yapılabilir. Bu tercih tamamen duvağınızın türüne ve zevkinize göre değişiklik göstermektedir. Boyunuz kısa ise tepede yapılan topuzlar boyunuzun daha uzun gözükmesini sağlayacaktır. Uzun boylular rahat şekilde enseden yapılan topuzları kullanabilirler. Gelin başı modelinizi tercih ederken gece sonuna kadar dayanıklı olmasına da özen göstermelisiniz. Sadece maşa ile şekillendirilmiş olan gelin saçları gece sonunda ilk halini koruyamadan bozulacaktır. Bu nedenle sıkı bir topuz sizin için iyi bir tercih olacaktır. Gelinlerin severek kullandıkları gelin başı modellerinden biride; maşa yapılarak tepede topuz halinde şekil verilen saçlardır.

Gelin başı yapılırken gelinliğin türüne de dikkat etmeniz gerektiğini belirtmiştik. Gelinliğiniz elbise tarzında ise ve kabarık değilse romantik saçlar sizin için uygundur. En güzel gelin başı saç tasarımları arasında örgülü gelin saçları da yer almaktadır. Tepeden yada yanlardan yapılan romantik görünümlü örgülü ve maşalı saçlar sizi oldukça doğal gösterecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Evlilik Hazırlıkları İçin Liste başlıklı makalemizde damat hazırlıkları, düğün hazırlıkları ve evlilik hazırlıkları hakkında bilgiler verilmektedir.
2019 Gelin Makyajı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.