Güzelkız.com

2018 Popüler Makyaj Trendleri


2018 Popüler Makyaj Trendleri

Kolay ve Hızlı Makyaj Yapma

Güne güzel başlamak için ilk olarak makyajınızı eksiksiz bir şekilde yapıp hazırlanmanız gerekir. Bunun içinde bir makyajınızı saatlerce yapmanız yerine 10 dakika içerisinde yaparak güzel ve doğal görünmenizde sizin için artık zor olmayacaktır. Tam olarak bu işlemin nasıl olacağını düşünüyorsanız en doğru adres içerisinde de yer almaktasınız. Makyaj yapma aslında her ne kadar zevkli bir iş gibi görünmüş olsa da biraz da zor bir yanı da bulunuyor. İşte bu zor zamanınız da vaktinizi makyaj yapmaya bile yoksa pratik makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenmeniz de sizin için daha mantıklı bir yol olmaya da başlayacaktır.

Gündüz Kolay Göz Makyajı Yapma

İşe gidecek olan bir kişinin uykulu ve şişmiş gözlerle işe gitmiş olması şüphesiz onu tüm güven hem motivasyonsuz kılacak hem de kendisine duymuş olan öz güvenin de kalkmasına neden olacaktır. İşte böyle bir durumla karşı karşıya kalınmaması adına mutlaka gözlerin daha güzel görünmesi için gerekli göz makyajlarının da yapılması gerekir. İşte bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak püf noktalarını da vermek istiyoruz.

Göz makyajının başarılı olabilmesi için kafanızda ilk olarak istediğiniz sonucu resmetmeniz son derece önemli olmaya da başlayacaktır. Göz makyajını yapacak olan kişiler ilk öncellikle makyajın göz yapısına uygunluğunu dikkate almalı ve gözlerine uygun bir göz makyajı yapmalıdır. Diğer bir işlem yapısından birisi de makyaj malzemenin göz yapısına uygunluğu dikkat alınmaya çalışılması gerekir. Eğer ki renkli bir göz makyajı yapılmak isteniyorsa o zaman kıyafete uygunluğu da göz önünde bulundurulması gerekir. Genelde siyah göz makyajları her bayanın daha çok tercih ettiği makyaj tekniklerinin arasında yer almaktadır. Özellikle günlük makyajını yapacak olan bir bayan yalnızca kirpiklerine rimel sürerek bile son derece şık ve güzel bakışa sahip olabilir. Günlük göz makyajının mümkün olduğunca abartılmadan dozunda tutulması da son derece önemli olacaktır. Göz makyajının en önemli yardımcılarından birisi de makyaj fırçaları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü makyaj fırçalarını kullandığınız vakit ise kolay bir şekilde dağılmasını da mümkün kılmaya başlayabilirsiniz. Makyaj yapma konusunda yeteri kadar bilgili olmasanız bile bir iki denemeden sonra makyaj yapayı daha iyi becerebilmeniz de mümkün olacak. Zamanla her gün deneye deneye kendinizi daha çok geliştirmeye başlayacaksınız. Göz makyajınızın profesyonele yakın olması için göz kalemi kullandıysanız göz makyaj fırçasını da kullanıp far ve göz kalemini gözünüz de yayabilirsiniz. Bu sayede ortaya da aradığınız etkileyici dumanlı göz makyajının da çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Gündüz Makyaj Yapımında Ruj Nasıl Olmalı?

Eğer ki önemli herhangi bir gününüz yok ise ruj seçimini daha çok sadelikten yana kullanmanız daha doğal bir yüze sahip olabilmeniz adına da önemli olacaktır. Makyaj her bayanı son derece kusursuz gösterdiğinden dolayı her bayanın rutin yaşantısı içerisinde çok abartıya kaçmadan makyaj yapmak için gerekli tüm özeni bir n öncede göstermesi de gerekir. Gündüz makyajında en az gözüne süreceğiniz boya kadar ruj kullanımlarının da oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Pastel tonları gündüz makyajında bayanlarında dudakların da daha hoş durduğundan dolayı sizlerde daha çok bu tür renkleri kullanabilirsiniz. Kusursuz bir görünüm için makyaj yapma son derece önemli olduğundan dolayı ruj, göz, cilt gibi tonlamaları uyumlu olacak şekilde ayarlamanız daha güzel görünümlerin ortaya çıkması içinde oldukça önemli olacaktır.

Günlük yaşantımız içerisinde bayanların son derece ekici olabilmelerinin en doğru adımlarından birisi de makyajını etkileyici ve doğru tekniklerle yapabiliyor olmalarıdır. Özellikle ülkemizde çalışan ve sosyal bir yaşantısı olan bayanlar genelde işyerlerine giderken hiçbir şekilde makyajsız gitmemeye de çalışıyorlar. Aslında son dönem de makyaj oldukça popüler olmaya başladığından beri çocuklar bile bu işe merak salar hale gelmeye başladı. Cildinizi makyajınıza en güzel şekilde hazırlamak için yapacağınız en doğru çözüm yollarından birisi de cilt toniği mutlaka kullanmanız gerekir. Özellikle cildinize tonik uygulamanız yaz dönemleri içerisinde cildinizin zararlı ışınlarından korunmasına da en iyi şekilde yardımcı olacaktır. İyice yüzünüze sizlerde sürmeye başlayarak cildinizin daha güzel görünmesini de sağlayabilirsiniz. Makyajın en önemli aşamalarından birisi de cilt bakımı yapmaktır. Cilt bakımı yüzünüze yaptığınız zaman makyajın daha etkileyici olması da kaçınılmaz bir durum olacaktır.

Yüzde Fondöten Faktörü

Diğer makyaj malzemelerinin olduğu kadar yüzde fondöten kullanımlarının da güzel bir makyaj ortaya çıkabilmesi adına son derece önemli bir konu olduğunu da söyleyebiliriz. Fondötenin daha çok yüzün pürüzsüzlüğünü sağlayacak ve aynı zamanda da içerisinde ki mineralleri ile en iyi şekilde besleyecek olma özelliğini de mümkün olduğunca taşıması gerekir. Temizlenmiş cildinize nemli bir sünger yardımı ile yüze föndöten uygulamanız tüm cilt ton renginizin aynı oranda dağılıp eşitlenmesi adına doğru bir çözüm yolu da olmaya başlayacaktır. Bunun için ya bir sünger ya da herhangi bir pudra fırçası da yüzünüze föndöten uygularken yardımcı olacaktır. Makyaj yapma işlemlerinizi sizler daha çok zora sokmadan tam aksine basitleştirmeniz gerekir. İşte bu yüzden işin sırrını bilmeye çalışmak sizin için daha doğru bir sonuçlar vermeye de neden olacaktır. İlk olarak cildin doğal, lekesiz ve pürüzsüz olması için doğru pudra ve fondötenlerinde mümkün olduğunca kullanılmasına da dikkat edilmesi gerekir.

Eğer ki sıcak yaz ayları içerisinde cildinizin güneş ışınlarından da fazlası ile etkilenmesini istemiyorsanız o zaman makyaj yapmadan önce ilk olarak cildinize güneş kremi sürerek ardından makyaj yapma eylemlerinizi de gönül rahatlığı ile gerçekleştirmeye de başlayabilirsiniz. Bu sayede yaz ayları içerisinde de güneş ışınlarına karşı cildinizi en güzel şekilde korumuş olacak ve güneş ışınların cildinize leke bırakmasının da önüne geçmiş olacaksınız. Özellikle güzel bir makyajın ortaya çıkması için bayanların bilmesi gereken bir başka hususun da olduğunu söyleyebiliriz. Bu husus cildin daha güzel görünebilmesi adına mutlaka fondöten seçimlerinizi ten renginize uygun şekilde tercih etmeniz gerekir. Bu sayede göze batacak herhangi bir istenmeyen durumla karşı karşıya kalınmadan daha doğal ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmeniz de sizin için oldukça kolay olmaya başlayacaktır. Üstelik cildinize fondöten sürerken de daha çok oda güneş ışınlarının girdiği aydınlık ortamlar tercih edilmesi gerekir. Bu sayede odanızın daha aydınlık olması ile birlikte yüzünüzü daha net bir şekilde görmeye başlayacak ve makyajınızı da sorunsuz bir şekilde yapabilme şansına da sahip olacaksınız. Bu sayede istediğiniz doğal güzelliğin de yeni baştan ortaya çıkması da kaçınılmaz bir olgu olarak ön plana çıkmaya başlayacaktır. Bundan sonra sizlerde oldukça fazla güzel görünecek ve kendinizi son derece iyi hissedeceksiniz. Doğru makyaj yapma ile de dışarıya çıktığınız an herkesin size imrenen gözlerle bakmasını da sağlayacaksınız. Tabi ki böyle bir şey istiyorsanız ilk öncelikli olarak yüzünüze hangi makyajın gideceğini de tam olarak bilmeli ve yakışacak makyaj tekniklerine bir an önce başvurmaya da çalışmanız gerekecektir diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Maskara Uygulama Yöntemleri başlıklı makalemizde alt kirpiğe rimel sürme yöntemleri, dolgun kirpikler için rimel ve kirpikleri maskara ile uzun gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.2018 Popüler Makyaj Trendleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.