Güzelkız.com

2017’ye ve Eski Alışkanlıklarınıza Veda Zamanı


2017’ye ve Eski Alışkanlıklarınıza Veda Zamanı

2017’ye ve Eski Alışkanlıklarınıza Veda Zamanı

2017’ye veda ederken arkanıza dönüp baktığınızda yanlış yaptığınızı düşündüğünüz her şeyi gözden geçirmelisiniz. Kimleri üzdünüz, kimlerin sizi üzmesine izin verdiniz, kimlerle tartıştınız ve en önemlisi de 2017’de yaptığınız en büyük hatalar neler?

Yıl içerisinde size kötü gelen alışkanlıklarınızı, yeni yılda da yanınızda taşımamaya özen göstermelisiniz. Özellikle sizi ve çevrenizi huzursuz eden alışkanlıklarınız varsa muhakkak gözden geçirmeli yeni yıla arınarak girmelisiniz.

2018’de Bağımlılıklardan Kurtulma

İnsan hayatı üzerinde en derin izi bırakan kötü alışkanlık bağımlılıktır. Önceleri birkaç deneme daha sonra tamamıyla alışkanlığa dönüşen bu durum, son olarak bağımlılık olarak adlandırılmaktadır. Alkol ve madde bağımlılığı başta olmak üzere sigara ve herhangi bir nesneye olan bağımlılık da aynı kategoride yer almaktadır.

Bağımlılık insanı zayıf düşüren en kötü alışkanlıktır. Bu sebeple her yeni başlangıcı bir bahane kabul ederek kötü alışkanlıklardan sıyrılmak önemlidir. Herhangi bir terapi grubu, doktor desteği veyahut klinikler yeni yılda bu konuda yardımcınız olabilecektir. 2018’e girerken kendinize böyle bir söz vererek girerseniz yıl içerisinde sözünüzü tutmanız da kolay olacaktır. Destek alarak kendinizi kötü alışkanlıklarınızdan sıyırabilirsiniz.

2018’de Sigarayı Bırakma

Hayatınızın uzun bir dönemini sigara dumanının altında saklanarak geçirdiyseniz artık o dumanı dağıtma vaktiniz gelmiş demektir. 2018, bunu gerçekleştirebilmek için en ideal dönemlerden bir tanesidir. Yeni bir başlangıç yaparken sağlığınızı bu denli tehdit eden bir unsuru hayatınızdan da çıkarmalısınız.

Sigarayla yeni tanışmışsanız yolun başındayken yeni yıl başlangıcını fırsat bilerek bırakabilirsiniz. Yeni başlangıçlar, kötü alışkanlıkları terk etmek için milat olabilir. Bunu yapabilmek için yeni yılda herhangi bir grupla çalışabilir, farklı eğitimler alabilirsiniz. Hem kendinizi yalnız bırakmadan hem de hüsrana uğramadan sigarayı bırakabilirsiniz.

2018’de Dağınıklıklara Son

Küçüklüğünüzden itibaren annenizin, aynı odayı paylaştığınız kardeşinizin sizinle ilgili fikri dağınık olduğunuz yönünde olabilir. Bir süre sizi rahatsız etmeyen bu durum, yetişkin olmaya başladığınızda huzursuzluk vermeye başlayacaktır. Dağınık bir bayanın kendi evini toparlayamayacağı, dağınık bir erkeğin ise eşini bu konuda çok zorlayacağını bilmelisiniz.

Evinizde her yer her yerdeyse, katlı ve düzenli bir dolabınız yoksa özgürlük alanınızı kısıtlıyorsunuz demektir. Bu tarz ortamlarda çalışması gereken kişilerin daha agresif ve verimsiz çalıştığı bilinmektedir. 2018 yılına girerken bu dağınıklığa son verme şansınız vardır.

Başlangıçta her hafta 1 gün düzenleyerek adım atabilirsiniz. Daha sonra 3 günde 1 kez evinizi ve çevrenizi toparlayarak daha düzenli biri olabilirsiniz. Bu durumun işinizi kolaylaştırdığını fark edebilirsiniz.

2018’de Tembellikten Kurtulma

Kişinin yaşantısı üzerinde uzun süre gölge bırakacak kötü alışkanlıklardan biri de tembelliktir. Tembel olmak küçük yaşlarda başlayan, kontrol edilmezse ilerleyen yaşlarda da devam eden bir sorundur. Kişi küçüklüğünden itibaren tembellik belirtileri gösteriyorsa ebeveynlere büyük bir iş düşmektedir.

Yetişkinlik dönemindeki tembellik ise kişinin kendi kontrolündedir. Yeni başlangıçların yapıldığı yeni yıl döneminde, bu kötü alışkanlıktan kurtulabilmek mümkündür. Üstelik bu kötü alışkanlığı kendi iradenizle kısa sürede yok edebilirsiniz.

2018’e girerken tembellik yaptığınız konuları bir liste şeklinde yazmalısınız. Listede yer alan her maddeyi tek tek uygulamalı, düzenli hale getirmelisiniz. Bu sayede alışkanlığınızı kırabilmeniz mümkün olacaktır.

2018’de Öfkeden Kurtulma

İnsan hayatı üzerinde olumsuz etkilere neden olan bir başka kötü alışkanlık öfkedir. Kızgınlık anında söylenen sözler hem kişinin kendisinde hem de karşısındakinde büyük izler bırakmaktadır.

Birçok kişi farkında olmasa da öfke kontrolünü kaybetme rahatsızlığına sahiptir. Zaman zaman şiddete kadar uzanabilen bu alışkanlık, hayatın alt üst olmasına sebep olabilmektedir. Bu gibi bir durumda yapmanız gereken tek şey irade sahibi olup, alışkanlığı ortadan kaldırmaktır. Öfkenizi yenme konusunda 2018 iyi bir başlangıç olabilir.

Öfkelendiğinizde ortamı terk edebilir, sessiz kalıp nefes egzersizi yapabilirsiniz. Bu ve bunun gibi yöntemlerle öfkenizi kontrol altına alabilirsiniz. Yeni yılda eski ve kötü alışkanlığınızı terk ederek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

2018’de Yalan Söylemekten Kurtulma

Birçok kişinin kabul etmediği, şaka olarak isimlendirdiği yalan, insanın hayatını baştan aşağı değiştiren kötü bir alışkanlıktır. Yalan söylemek, ilk önce eğlence ve şaka amacıyla başlayabilir ancak daha sonra ağız alışkanlığına dönüşecektir. Ağız alışkanlığı olmuş yalan, kişinin çevresi tarafından kötü tanınması için yeterli bir sebeptir.

2018 yılına girerken, arkanızda bırakmanız gereken kötü alışkanlıklardan biri de yalan olmalıdır. Kendinizi kısa süre için izlemelisiniz. Sık sık yalan söylediğinizi fark ettiğinizde bu duruma zaman kaybetmeden müdahale etmelisiniz. Her yalan söylediğinizde kumbaranıza para atabilir, söylediğiniz her yalandan sonra itirafta bulunmaya özen gösterebilirsiniz. Bu sayede kısa süre içerisinde alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz.

2018’de Okumamaktan Kurtulma

Hayatınızın daha önceki evrelerinde kitap okuma alışkanlığı kazanmamış olabilirsiniz. Bu hayatınızın sonuna kadar bu şekilde devam etmenizi gerektirmez. Dolayısıyla bir noktada dur diyerek kendinize çeki düzen vermeniz önemlidir. 2018, bu noktada dönüş yapmanız için faydalı olacaktır.

Kitap okuma, dergi ve gazete takip etme gibi alışkanlıklar kazanarak kendinizi daha kaliteli şekilde geliştirebilirsiniz. Bunun için yılın başında bir liste yapmalı ve okuyabildiğiniz kadar kitap okumalısınız.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Sofrasının Vazgeçilmez Mezeleri başlıklı makalemizde arnavut ciğeri, bruschetta ve en güzel yılbaşı sofrası hakkında bilgiler verilmektedir.
2017’ye ve Eski Alışkanlıklarınıza Veda Zamanı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.