Güzelkız.com

Makyajla Gençleşmenin 7 Yolu


Makyajla Gençleşmenin 7 Yolu


Günlük hayatta kadınlar makyaj yapmayı oldukça fazla seviyor. Makyaj yapmak kadınlar için adeta bir tutkudur. Makyaj yapmak isteyen kadınlar için sektörde farklı ürünler her geçen sezon birbirinden farklı modellerde üretilmektedir. Makyaj malzemeleri sayesinde ve makyaj teknikleri kullanılarak,  olduğunuzdan genç görünmenin birçok yöntemi bulunmaktadır. Kuşkusuz makyaj ile gençleşen ve güzelleştiren birçok kadın bulunuyor. Makyaj yapmanın belli başlı teknikleri bulunmaktadır. Bu teknikler doğrultusunda yapacağınız makyajlar, sizi olduğunuzdan geç gösterebilir. Gençleşmenin ve makyaj ile güzelleşmeye 7 püf noktasını sizlerle paylaşıyoruz.

Makyaj İle Genç Görünmenin Yolları


Makyaj ile genç görünmenin püf noktaları arasında ilk olarak, cilt yapımıza uygun makyaj ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Cilt yapımıza uygun makyaj malzemelerini tercih ederek olduğunuzdan daha genç ve dinamik görünebilirsiniz. Cilt tonunu uzun rengine uygun fondöten ve ruj tercih yapmalısınız. Teninize uygun makyaj malzemesi seçimi sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Bir diğer püf noktası ise soft renkler tercih etmektir. Makyaj malzemelerinde özellikleri ruj tercihi yaparken, soft ve toprak renklerindeki ürünleri tercih etmelisiniz. Soft renkler ve toprak renkleri Sizi her zaman daha genç ve daha fresh gösterir. Bu yüzden makyaj yaparken toprak tonlarından asla vazgeçmeyin.

Ağır Makyajlardan Kaçını


Makyaj ile genç görünmenin bir diğer yöntem ise aşırı makyaj yapmamaktır. Özellikle günlük hayatta yapılan makyajların soft ve sade olması son derece önemlidir. Ağır makyaj ve koyu renkler sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir. Makyaj yaparken gözlerinize koyu renkler kullanıyorsanız, dudaklarınız için daha açık ve soft renkler tercih etmelisiniz. Aynı şey dudak makyajınız için de geçerli. Dudaklarınız daha koyu olduğu zaman gözlerinize daha hafif makyaj yapmalısınız. Makyaj ile genç görünmenin bir diğer yolu ise elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmaktır. Elmacık kemiklerinizi ten renginize uygun allık ve highlighter sayesinde ortaya çıkarabilir, daha dikkat çekici ve Fresh bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu sezon şeftali tonlarında allık kullanmak oldukça moda. Gözleriniz için makyaj yaparken toprak tonlarında ki far paletlerini tercih etmelisiniz. Toprak tonlarında ki makyaj ürünleri Sizi her zaman daha fresh ve daha genç gösterir. Bu yüzden tercih edeceğiniz makyaj malzemelerinin renk tonları oldukça önemlidir.


Yüzünüze Kontur Yapın


Makyaj yaparken yüzünüze farklı ürünler kullanarak konturlama yapabilirsiniz. Örnek olarak yüz bölgemizde bulunan fazlalıkları ve kusurları makyaj yöntemi ile kapatmak mümkün. Yüzümüze farklı bölgeleri çizerek ve rötuş yaparak, daha ince ve daha küçük gösterebilirsiniz. Bu işlemi yaparken kullanacağınız farklı renklerde fondötenlere ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca makyajı ile yüzünüzü daha küçük ve daha geniş göstermek için kontur paletleri satılmaktadır. Kendinize uygun ürünleri tercih ederek yüzünüzde bulunan kusurları ve fazlalıkları kapatabilirsiniz. Makyaj ile genç görünmek isteyen birçok kişi bu yöntemleri kullanarak olduğundan daha genç görünüyor. Kendi cilt yapınıza uygun ürünleri tercih ederek daha fresh ve  daha genç görünebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Süngeri (Beauty Blender) Kullanırken Yapılan 5 Hata başlıklı makalemizde makyaj süngeri faydaları, Makyaj Süngeri Kullanırken Yapılan 5 Hata ve makyaj süngeri markaları hakkında bilgiler verilmektedir.Makyajla Gençleşmenin 7 Yolu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.