Güzelkız.com

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?


Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?


Makyaj yapmak kesinlikle kadınlara kendisini daha iyi ve daha güzel hissettiriyor. Kendinize özen gösteren ve daha ışıltılı görünmek isteyen her kadın günün belirli bir zamanını makyaja ayırıyor. Yeni çıkan makyaj malzemeleri ve de makyaj trendlerini takip etmek de kadınlar için ayrı bir zevk meselesi. Ama makyaj yapmak kadar malzemelerin temizlenmesi de önemli bir konu. İhmal ederseniz çeşitli cilt sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yazıda makyaj malzemelerinin kolay bir şekilde temizlenmesi ile ilgili bazı önemli bilgiler bulacaksınız. 

Makyaj Malzemeleri Ne İle Temizlenir?

Sıcak su, bebek şampuanı, alkol bazlı temizleyiciler gibi bazı temizlik ürünleri makyaj malzemesi temizliğinde önerilen ürünler arasındadır. Ama her ürün için farklı bir yöntem geçerlidir. Hangi makyaj malzemesini nasıl temizlemeniz gerekiyor konusunda size bazı bilgiler sunuyoruz.

Makyaj Süngeri Temizliği

Makyaj süngeri çıktığı günden beri herkesin favorisi olan ürünler arasındadır. Oldukça kullanışlı olan bu makyaj malzemesini hemen her kullanımdan sonra suyun altına tutmanızı öneriyoruz. Biraz ovalayıp bir dakika kadar suyun altında bekletin. Kullandığınız makyaj ürününün renginin çıkmasına ve süngerin kendi rengine dönmesine kadar bekleyin. Ama diyelim ki daha detaylı bir temizlik gerektiriyor o zaman o ürüne yönelik önerilen bir solüsyon da sizin işinize yarayabilir. Ama buna para ayırmak istemezseniz bulaşık deterjanı ya da bebek şampuanı kurtarıcı temizlik ürünleri arasındadır. Ya da yüz temizleme jeliniz. Bu ürünlerden bir tanesini ufak bir kâseye koyup köpürtüp makyaj süngerinizi içinde bekletebilirsiniz. Daha sonra da iyice durularsınız.

Makyaj Fırçası Temizliği

Makyaj fırçaları da en çok kullanılan ve de bakteri biriktirmeye müsait olan makyaj malzemeleri arasındadır. Uzun süre temizlenmezlerse cilt sorunlarına yol açabilirler. Makyaj fırçalarını da bir temizleme solüsyonunda biraz beklettikten sonra suyun altına tutabilirsiniz. Solüsyon kullanmayacaksanız da hem bebek şampuanı hem de bulaşık deterjanı eklenmiş suda bir süre bekletmeniz gerekiyor. Ardından bol su ile iyice durulamayın. Ama kurulama işlemi yapmamanız gerekiyor. Bir kâğıt havlu üzerinde bir süre bekletebilirsiniz. 

Makyaj Çantasının Temizlenmesi

En çok kirlenen ürünlerden birisi de bütün makyaj malzemelerinizi taşıyan çantalardır. Makyaj çantanız sade ve süslemesi olmayan bir çanta ise çamaşır makinesinde 40 derecede yıkayabilirsiniz. Çok süslü ise beyaz sabun ya da bulaşık deterjanı ile biraz ovalayıp bol suyla durularsınız.

Cımbız ya da Kirpik Kıvırıcı Temizliği

Cımbız ya da kirpik kıvırıcı gibi metal makyaj ürünleri için kolonya damlattığınız bir pamukla temizleyebilirsiniz. Suyla temas ettirmeden kısa bir sürede temizlemeniz mümkün. 

Rimel Fırçası Temizliği 

Rimel fırçası ancak yere düştüğünde temizlenmesi gereken bir ürün. Düşmüşse bir miktar bebek şampuanının bulunduğu bir suda bir süre bekletmeniz ve ardından durulamanız yeterlidir. 

Ruj, Dudak Kalemi ve Göz Farı Temizliği

Likit rujunuz varsa fırçasını tıpkı rimel fırçasını temizlediğiniz gibi temizleyebilirsiniz. Stick rujların ucu ise toz ve tüy toplayabilir. Onu da bir kürdan yardımıyla kolayca halledebilirsiniz. Dudak ve göz kalemlerini ise kirlenmişse ucunu kırıp yeniden açarsınız. Allık, pudra ve göz farı gibi ürünlerin kapaklarını arada bir ıslak mendille silmeniz yeterli olacaktır.  

Bir önceki yazımız olan Düğün Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde düğün makyajı, düğün makyajı fiyatları ve düğün makyajı istanbul hakkında bilgiler verilmektedir.Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.