Güzelkız.com

Kuru Şampuan Hakkında: Nasıl Kullanılır? Zararlı Mıdır?


Kuru Şampuan Hakkında: Nasıl Kullanılır? Zararlı Mıdır?


Saçları yıkayacak vakit olmadığı zaman, yağlı görüntüyü engellenmesi gerektiği acil durumlarda kolay bir çözüm olarak görülen kuru şampuanlar son zamanlarda ideal bir seçenektir. Bu nedenle adı nerdeyse günlük kurtarıcı haline gelmiştir. Kuru şampuanlar önceleri saçlarda kepeklenmeyi engellemesi açısından kullanılırken; şimdilerde ise saçları yağlı olanlar için   bir kurtarıcı haline gelmiştir. Zira kullanımı birkaç dakikayı almaktadır. Suya gerek kalmadan temiz ve yeni yıkanmış görüntüye sahip olunabilmektedir. Sprey şeklinde olup saça  cm uzaklıktan püskürtülerek kullanımı gerçekleştirilir. Kuru şampuanın olumsuz yönü yanlış kullanımdır. Saçın normal seyrinde yıkanması gerçekleşmediği takdirde saç diplerinde birikmeler olacak ve bu birikmelerde tıkanmalara yol açacaktır.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?


Kuru şampuanlar sprey kutularda bulunur. Kullanımı saça 15 cm uzaklıktan sıkılıp saça masaj yapılması ile gerçekleşir. Tüm saça dağıldıktan sonra saçlar taranır. Taranması çok önemlidir zira şampuan pudralı olduğundan taranmazsa  kepekli bir görüntü ortaya çıkar. Acil durumda kullanılan kuru şampuan gün sonunda mutlaka yıkanılıp arındırılmalıdır. Aksi takdirde saç derisi hava almaz.

Kuru şampuan kullanımı özellikle yoğun iş hayatı olanlar için vazgeçilmez bir haldedir. Kuru şampuanlar saçtaki fazla yağı da emer, saçları tazeler ve yıkanana kadar da canlı, hacimli ve en önemlisi temiz görüntü sunar. İçeriğindekiler sayesinde saç anında misler gibi bir koku yayar, canlılaşır, hacimleşir. Saçlarda istenmeyen kokular varsa kuru şampuan bu durumda da kurtarıcıdır. Saçların dakikalar içerisinde tertemiz kokmasını sağlar. Kuru şampuanlar saçı çabuk yağlananlar için, zaman kazanmak için, iş ya da okula yetişmek için tam bir kurtarıcıdır.

Yağlı Saçlar İçin Kuru Şampuan 


Kuru şampuan yağlı saçlar için de en pratik çözümlerden biridir. Yağlı saçlarda saniyeler içinde etki göstererek yağlı saç görünümünden uzaklaşılır. Böylelikle pratik bir şekilde hem saç temizliği gerçekleştirilir hem de zamandan tasarruf edilmiş olunur. Bazı saçlar vardır ki; her gün yağlanır. Ve akşam yatılıp sabah kalkıldığında böyle bir görüntüyle karşı karşıya kalındığında sık yıkamaların olması çoğu zaman gerçekleşemez ve gidilecek yere saçlarda yağlı görüntü durumu yaşanır. İşte bu noktada kuru şampuanlar bu tip saçlara sahip olanlar için yardımcıdır.

Sık sık kuru şampuan kullanılırsa  ve beraberinde düzgün yıkama gerçekleşmezse saç diplerindeki birikmeler söz konusu olur. Saç derisinde herhangi bir tıkanma durumu yaşanmaması için saçların normal yıkanma süresinin düzeninin belirlenmesi gerekir. Normal bir saç yıkamasında 2 şampuan ve durulaması önem taşıyan detaylardır. Kuru şampuan kullanımı uygulandıktan sonra saç diplerinde yağlanma azalır. Gün koşuşturması içerisinde kuru şampuan pratik kullanımı ile saçlara temiz ve taze bir görünüm kazanılır. Kuru şampuanlar aynı zamanda yağlı saçlarda biriken yağı da emici, dengeleyici özelliktedir. Kuru şampuanlar kullanana ferahlatıcı etki yaratır ve deyim yerindeyse o günü kurtarır. Burada önemli olan kuru şampuanın kullanımının doğru yapılmasıdır. Doğru yapıldığı takdirde pratikliği doyasıya yaşanır.

Bir önceki yazımız olan Karbonatın Faydalarını Biliyor Musunuz? başlıklı makalemizde karbonat cilde faydaları, karbonat maskeleri ve karbonat saça faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.Kuru Şampuan Hakkında: Nasıl Kullanılır? Zararlı Mıdır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.